Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Dziecko » Jak uspokoić płaczące niemowlę? Sposób dr Roberta Hamiltona, METODA DR HARVEY’A KARPA

Jak uspokoić płaczące niemowlę? Sposób dr Roberta Hamiltona, METODA DR HARVEY’A KARPA

Jak uspokoić płaczące niemowlę? Sposób dr Roberta Hamiltona, METODA DR HARVEY’A KARPA
+
Tagi:

Płaczące dziecko to z pewnością problem z jakim spotyka się niejeden rodzic. Mimo, że dziecko jest najedzone i nic mu nie zagraża to nadal nie może się uspokoić.

Spokojne melodyjki czy przytulanie również nic nie daje. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Amerykański naukowiec Dr Harvey Karp opracował zbiór 5 zasad, które uspokajają dziecko.

Metoda dr Roberta Hamiltona

Sposób opracowany przez doktora jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie złożyć rączki dziecka, przytrzymując je wewnętrzną stroną dłoni. Należy również przytrzymać główkę dziecka pod brodą. Drugą ręką natomiast trzymamy pupę niemowlaka. Tak trzymane dziecko pochylamy do przodu pod kątem 45 stopni. Następnie zaczynamy je kołysać ale poruszając je w górę i w dół. Od czasu do czasu potrząsamy również pupą dziecka.

5 prostych kroków do uspokojenia dziecka według dr Harvey'a Karpa

Według profesora kluczem do uspokojenia dziecka jest zapewnienie mu takich warunków jakie miało w łonie matki. Dzięki temu poczuje się ono w pełni bezpieczne i przestanie płakać oraz zaśnie.

Poniżej pięć kroków do uspokojenia dziecka:

  • Zawiń dziecko kocykiem w ciasny kokon. Dzięki temu dziecko nie będzie w stanie ruszać rękami oraz nogami przez co poczuje się w pełni bezpieczne.

  • Przytul dziecko. Musisz jednak pamiętać aby przytulić je w taki sposób aby brzuszek dziecka przylegał do Twojego ciała. Jeżeli dziecko znajduje się na plecach ma wrażenie, że spada i robi się niespokojne.

  • Puść nagranie emitujące biały szum. Może wydać się to dziwne ale właśnie ten szum sprawi, że dziecko poczuje się jak w łonie i uspokoi się.

  • Zacznij kołysać dziecko. Zwykłe kołysanie może jednak nie wystarczyć, należy kołysać dziecko w górę i w dół z jednoczesnym robieniem przysiadów. Pamiętaj jednak aby nie przesadzić i nie wystraszyć dziecka. Podczas kołysania cały czas trzymaj je blisko swojego ciała.

  • Jeżeli wszystkie wcześniejsze kroki nie uspokoją dziecka to zdecyduj się na danie mu smoczka.

Po zastosowaniu się do tych porad według profesora dziecko powinno się uspokoić.