Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Dziecko » Szumiś – niezbędnik dla niemowlaka?

Szumiś – niezbędnik dla niemowlaka?

Szumiś – niezbędnik dla niemowlaka?
+
Tagi:

Wszyscy świeżo upieczenie rodzice, a i Ci nieco starsi stażem stają na głowie, żeby swojemu dziecku nieba przychylić, a przy okazji samemu zyskać kilka chwil spokoju i odpoczynku. A wiadomo, że od najmłodszych lat „jak dziecko śpi to nie grzeszy”.

Tyle, że z tym spaniem to różnie bywa. Powszechnie twierdzi się, że niemowlę śpi 20 godzin na dobę, podczas gdy bywa dokładnie odwrotnie. A największą bolączką taty i mamy staje się odpowiedź na pytanie jak uśpić malucha.

Dobrze to już było…

Bo najlepiej było właśnie w brzuchu mamy, no ale jak wiadomo tam już nie ma powrotu. Co można zrobić aby zapewnić jednak dziecięciu bardzo zbliżone warunki, które pomogą mu poczuć się bezpiecznie. Kobiety wiedzą to od wieków, że maluszki najbardziej cenią sobie ciasne owinięcie kocykiem. Wszak w brzuchu mamy nie doświadczyły korzystania z oszałamiających metraży. Możemy skorzystać z kocyka, wombee albo innych kokonów, ale można również pójść krok dalej i postawić na…

Ciekawe efekty dźwiękowe

I nie chodzi tu wcale o pracę silnika i jeżdżenie nocami po osiedlu usypiając dziecko w samochodzie. Owszem silnik i kołysanie pomagają, bo dzieciaki na początku swej życiowej drogi uwielbiają tzw. biały szum. Jedne będą preferować silnik samochodu inne suszarkę, ale tym nie mniej chodzi o jednostajny szum.

Czy do wózka trzeba wsadzić radio?

Nie wystarczy weń wsadzić szumiącego misia, który nie dość, że szumi to jeszcze szeleści łapkami, jest kolorowy i przyjazny, stymuluje zmysły dziecka, a kiedy trzeba usypia i po 40 minutach wyłącza się sam automatycznie. Jego skuteczność jest 100%, sprawi, że Twoja latorośl zaśnie smacznie, a kiedy minie czas na drzemkę chętnie się pobawi. Później jako starszak zapewne doceni taką przytulankę i może się okazać, że przyjemny szum jest równie istotny. Nawet większość nas dorosłych ceni sobie bowiem przy zasypianiu biały szum.

Whisbear, bo taka jest jego angielska nazwa jest dostępny już w renomowanych sklepach z zabawkami i oczywiście bezpośrednio na stronach dystrybutorów i producenta.