Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Kobieta » Cellulit - wróg Twoich nóg. Pozbądź się go raz, a skutecznie!

Cellulit - wróg Twoich nóg. Pozbądź się go raz, a skutecznie!

Cellulit - wróg Twoich nóg. Pozbądź się go raz, a skutecznie!
+
Tagi:

Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, jest problemem, który dotyka większość kobiet na całym świecie. Wyjątkowo nieestetyczna, pofałdowana i grudkowata skóra pojawia się zazwyczaj na udach, jednak równie często występuje na brzuchu, pośladkach czy ramionach.

Czy krem pomoże?

 

Większość pań, która zauważa u siebie cellulit, najpierw sięga po odpowiedni krem, myśląc, że dzięki temu całkowicie pozbędzie się problemu. Jednak balsam nie jest skutecznym środkiem do walki ze skórką pomarańczową. Może ją jedynie wspomóc, ale by całkowicie się od niej uwolnić, trzeba zaatakować organizm od wewnątrz. A z tym najlepiej radzą sobie specjaliści, a nie drogeryjne balsamy.

 

Metody walki

 

Wbrew pozorom, z cellulitem mają do czynienia nie tylko ludzie otyli, ale też bardzo szczupłe osoby. Wpływ na pojawienie się skórki pomarańczowej ma bardzo dużo czynników, np:

 

 • złe nawyki żywieniowe - dieta uboga w warzywa i owoce, a bogata w tłuszcze i cukier;

 • brak aktywności fizycznej - w tym również siedzący tryb pracy;

 • burza hormonów - wywołana dojrzewaniem, ciążą, chorobami tarczycy, menopauzą czy stosowaniem antykoncepcji hormonalnej;

 • palenie papierosów i picie kawy;

 • częste chodzenie w szpilkach - utrudnia to prawidłowe krążenie i powoduje obrzęki nóg;

 • skłonność do zakładania zbyt obcisłych ubrań - zaburza to krążenie krwi i limfy w tkankach.

 

Oczywiście, cellulit u każdej z pań, może występować w różnych stadiach rozwoju. Jeśli zauważa się go na skórze tylko podczas siadania, chodzenia czy ściskania skóry, być może wystarczy zmiana starych nawyków żywieniowych, masaże i odpowiednia pielęgnacja ciała, by ponownie uzyskać efekt gładkiej skóry. W innym przypadku, gdy cellulit widać już gołym okiem - kremy, dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Cellulit, który jest w zaawansowanym stadium rozwoju, wymaga zastosowania specjalistycznego urządzenia, które za pomocą działania fal ultradźwiękowych, rozbije i upłynni znajdujące się w organizmie komórki tłuszczowe - mówi ekspert z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.

 

Med Contour Medical - tłuszcz nie ma szans

 

Urządzenie to wykorzystuje się zarówno do redukcji cellulitu, jak również usuwania tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc np. brzucha, łydek, ramion. Zabieg gwarantuje ujędrnienie i wymodelowanie ciała w bezpieczny, bezbolesny i beziwazyjny sposób. W porównaniu z innymi metodami ma niezliczoną ilość zalet:

 

 • pozwala na pozbycie się cellulitu i nieestetycznych fałdek bez bólu i wysiłku;

 • efekt jest natychmiastowy - już po pierwszym zabiegu widać wyraźną różnicę w zmniejszeniu się cellulitu i innych partii ciała, poddanych działaniu fal ultradźwiękowych;

 • nie powoduje żadnych skutków ubocznych - po zabiegu może wystąpić jedynie niewielkie zaczerwnienie skóry, jednak ustępuje ono samoistnie po upływie około godziny;

 • zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale bardzo przyjemny - pacjent odczuwa miłe i delikatne uczucie ciepła, przy którym może się zrelaksować;

 • nie powoduje efektu jojo - oznacza to, że rozbite komórki tłuszczowe nie będą się odtwarzać.

 

Oczywiście, po zabiegu zaleca się, aby zmienić swoje nawyki - przestrzegać zasad zdrowego żywienia i zwiększyć swoją aktywność fizyczną - bo komórki tłuszczowe mogą zacząć odkładać się w innych partiach ciała. Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskaznia do jego wykonania - zaznacza specjalista z Kliniki Esteticmed. Dlatego, decydując się na zabieg, warto zrobić to w zaufanym miejscu, które gwarantuje profesjonalną opiekę personelu oraz sprzęt najlepszej jakości.

 

 

Więcej informacji na stronie: http://www.esteticmed.pl/zaufali-nam