Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Kobieta » Co źle wpływa na kondycję włosów?

Co źle wpływa na kondycję włosów?

Co źle wpływa na kondycję włosów?
+

Każdy pragnie mieć piękne i zdrowe włosy z naturalnym połyskiem. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niektóre czynniki źle na nie wpływają. Bardzo ważne jest to, aby je ograniczyć, jeżeli chcemy utrzymać włosy w dobrej kondycji. Nawet najlepsze odżywki nie pomogą, gdy będziemy im szkodzić!

Palenie papierosów

Ma ono ogromny wpływ na wygląd włosów, o czym wiele osób nie ma pojęcia. Składniki, które posiada dym tytoniowy wysuszają je. Osłabiają również cebulki włosów, przez co zaczynają one wypadać.

Stresujący tryb życia

Nadmiar stresu również szkodzi włosom. Mogą one reagować przesuszeniem lub przetłuszczaniem. Starajmy się unikać stresu, a każdego dnia powinniśmy znaleźć chwilę na relaks. Nasze włosy na pewno się nam odwdzięczą!

Niezdrowa dieta

Wpływ na kondycję włosów ma również dieta. Jeżeli odżywamy się nieprawidłowo, brakuje nam potrzebnych witamin i mikroelementów, to włosy będą osłabione, stracą objętość, zaczną wypadać.  Niekorzystnie wpływają na nie fast-foody, mocna kawa i herbata, duża ilość alkoholu, nadmiar cukru, białego pieczywa. Zadbajmy o to, aby w naszej diecie znalazło się miejsce na produkty bogate w witaminę B i C, cynk, żelazo. Jedzmy dużo ryb, mięsa, jaj, roślin strączkowych, zbóż.

Nieprawidłowe mycie włosów

Bardzo ważne jest również odpowiednie mycie włosów, jeżeli chcemy, aby włosy były zdrowe. Nie myjmy ich w zbyt zimnej lub gorącej wodzie. Starajmy się ich nie szarpać, nie wykręcać i nie wyciskać z nich wody. Zaraz po umyciu nakładajmy na nie ręcznik, aby odsączyć wodę. Ważne jest również ich odpowiednie rozczesywanie.

Zabiegi fryzjerskie i stylizacji włosów

Niestety, niszczą one włosy, dlatego najlepiej ograniczać takie zabiegi do minimum. Nie służy im farbowanie, a zwłaszcza rozjaśnianie, które może skutkować przesuszeniem włosów. Zły wpływ ma prostowanie, kręcenie lokówką, wszystko, co odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury. Starajmy się suszyć włosy jedynie zimnym nawiewem.

Postarajmy się przynajmniej częściowo wyeliminować niektóre nawyki i zadbać o pielęgnację włosów, jeżeli chcemy, aby były mocne, gęste i pełne blasku. Nie jest łatwo utrzymać włosy w dobrej kondycji, jednak warto przestrzegać powyższych zasad, ponieważ z pewnością pozytywnie wpłyną na ich wygląd i zdrowie.

Artykuł napisany przy współpracy z serwisem LadyTime.pl.