Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Kobieta » Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
+
Tagi:

Nietrzymanie moczu to problem, którego, my kobiety, bardzo się wstydzimy. Nic w tym dziwnego - to bardzo krępująca i utrudniająca codzienne życie przypadłość.

Niestety schorzenie to pojawia coraz częściej nie tylko u pań, które przechodzą trudny okres menopauzy, a też u młodych kobiet, które mają za sobą ciężkie doświadczenia związane z porodem. Bez względu na przyczynę, jest to choroba, która wymaga kontaktu z lekarzem oraz podjęcia odpowiednich działań, które przywrócą zdrowie strefom intymnym.

 

Rodzaje nietrzymania moczu

 

Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje nietrzymania moczu:

 

  • Wysiłkowe - ta odmiana uwidacznia się, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej podczas jakiegoś wysiłku np. podnoszenia ciężarów, uprawiania aktywności fizycznej, a czasem nawet przy niepozornym kichnięciu lub kaszlnięciu. Jest to wynik niewydolności aparatu, który zamyka cewkę moczową, a także efekt zbyt intensywnej ruchomości pęcherza moczowego.

 

  • Niewysiłkowe - objawia się zazwyczaj częstymi i nagłymi parciami, uczuciem przepełnionego pęcherza, a także niekontrolowanym oddawaniem moczu. Winna jest temu nadmierna aktywność mięśnia, wypierającego pęcherz moczowy oraz mała podatność jego ścianek na rozciąganie.

 

  • Mieszane - połączenie wysiłkowego i niewysiłkowego nietrzymania moczu.

 

Takie zmiany zachodzą zazwyczaj w budowie anatomicznej kobiet, które przeszły trudny poród i doświadczyły przy nim urazu krocza, miewają częste infekcje układu moczowo-płciowego, wykonują ciężkie prace fizyczne, a także panie, które mają do czynienia z zaburzeniami w funkcjnowaniu gospodarki hormonalnej. W takich okolicznościach dochodzi najczęściej do nieprawidłowości w pracy narządów, które są odpowiedzialne za właściwe trzymanie moczu.

 

Nie czekaj, zareaguj od razu!

 

Pierwsze objawy nietrzymania moczu są zazwyczaj bardzo niewinne - na początku możemy odczuć jedynie delikatne popuszczanie w trakcie np. intensywnego śmiechu, jazdy na rowerze czy dźwigania zakupów. Jednak zlekceważenie tych sygnałów może doprowadzić do zupełnie niekontrolowanego oddawania moczu, dlatego trzeba bacznie przyglądać się własnemu organizmowi. Absolutnie nie można bagatelizować tego problemu - wysiłkowe nietrzymanie moczu nie ustąpi samo, a może jedynie przeobrazić się w niewysiłkowe, które wywoła u nas jeszcze większy dyskomfort i zakłopotanie w codziennym życiu - tłumaczą eksperci KlinikiZiemlewski.pl. Jeśli więc zauważymy u siebie pierwsze niepokojące objawy, warto, a nawet trzeba zgłosić się z nimi do odpowiedniego specjalisty, który zaproponuje nam właściwą metodę leczenia tego schorzenia.

 

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

 

Na szczęście noszenie pieluchomajtek lub bolesna operacja to nie jedyne wyjścia z tej trudnej sytuacji. Dzięki ogromnemu postępowi medycyny estetycznej, dziś takie dolegliwości możemy wyleczyć w szybki, bezinwazyjny i całkiem komfortowy sposób. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są współcześnie bardzo popularnym narzędziem służącym nie tylko do poprawiania “urody” stref intymnych, ale przede wszystkim do przywrócenia im zdrowia.

 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

 

Dzisiaj panie coraz chętniej decydują się na leczenie swoich ginekologicznych przypadłości przy pomocy lasera. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zabiegi laserowe to skuteczna, nieinwazyjna, szybka i właściwie bezbolesna metoda leczenia. Ponadto taką “operację” wykonuje się za pomocą sprzętu najwyższej jakości, który zapewnia pacjentce należyty komfort, bezpieczeństwo i profesjonalizm.

 

Mona Lisa Touch - mały dotyk, wielka zmiana


Mona Lisa Touch to laser, który w ostatnim czasie zrewolucjonizował leczenie kobiecych stref intymnych. Jego skuteczność w regeneracji pochwy doceniają specjaliści na całym świecie, w tym również eksperci z KlinikiZielmewski.pl. Specjalistyczna głowica lasera, którą wprowadza się do pochwy pacjentki, działa bezpośrednio na jej ścianki i prowadzi do obkurczania pochwy. Taki zabieg przywraca prawidłowy kąt nachylenia cewki moczowej, a tym samym jej właściwe funkcjonowanie.