Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Kobieta » Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym
+
Tagi:

Jędrne i kształtne usta to jeden z atutów kobiecości. Niestety z czasem tracą one swoją objętość, a siatka zmarszczek wokół dolnej i górnej wargi coraz częściej zaburza kontur i uniemożliwia wykonanie precyzyjnego makijażu.

Nie dziwi zatem fakt, że modelowanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie nie tylko ze względów estetycznych, ale także korekcyjnych, na jaki decydują się panie chcące poprawić wrodzony kształt wąskich lub asymetrycznych ust.

Metod modelowania ust na rynku jest kilka. Wszystkie wykonywane są w technice iniekcji igłowej, która polega na wstrzykiwaniu w obręb czerwieni wargowej preparatów kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości i plastyczności. Jak wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog, ekspert Kliniki Sthetic, zabieg w krótkim czasie pozwala uzyskać wyraźne i natuiralne efekty. Poza tym, jest to doskonały sposób korekcji i poprawy kondycji skóry bez chirurgicznej interwencji. Podstawowym wskazaniem do modelowania ust u dojrzałych kobiet są tzw. „zmarszczki palacza” – pionowe bruzdy wokół warg, jakie nie są wyłącznie następstwem palenia papierosów, ale naturalnie zachodzących w organizmie każdej pacjentki procesów starzenia. Ich obecność „wcina się” promieniście w linię ust, zaburzając ich pierwotny kształt i trwałość makijażu. Wypełniając je, można również podnieść opadające kąciki tak, aby przywrócić twarzy radośniejszy wyraz.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest preparatem naturalnym i ulega biodegradacji, co znacznie zmniejsza ryzyko alergii i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na bazie kwasu, jakie mają postać bardzo plastycznego i elastycznego żelu, i różnią się od siebie strukturą. Tym osobom, które wymagają korekcji kształtu ust i likwidacji zmarszczek palacza wskazane są preparaty sztywniejsze (np. Juvéderm® Ultra Smile, Surgiderm, Restylane, Emervel Lips), jakie jednocześnie posiadają dłuższy okres  działania (ponad 12 miesięcy). Młodszym paniom polecane są preparaty o typie odświeżającym, jakie zapewniają ustom miękkość i szybki efekt (np. Teosyal Kiss). Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładza ją bądź nadaje pożądany wygląd. Podstawowym kryterium dla tego rodzaju zabiegów jest naturalny kształt. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy „układa się” w ciągu dwóch tygodni po zabiegu, dostosowując do naturalnej struktury tkanki zanim uzyskamy założony efekt. Dlatego tak ważne jest, by nie zwiększać zalecanej przez lekarza dawki, a na dodatkowy zastrzyk decydować się po upływie około miesiąca – tłumaczy specjalista Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Przebieg zabiegu

Dla lepszego komfortu pacjenta, zabieg wykonuje się w znieczuleniu, stosując maść Emla (5% lidokainy). U pacjentów z większą wrażliwością na ból, możliwe jest zastosowanie dodatkowego znieczulenia stomatologicznego. Są preparaty, jak Juvéderm® Ultra, z lidokainą – miejscowym środkiem znieczulającym, które minimalizują odczucie bólu, tak typowe dla zabiegów związanych z korekcją ust. Sama procedura jest krótka, trwa około 20 – 30 minut i polega na miejscowej iniekcji  preparatu, a bezpośrednio po wstrzyknięciu wypełniacza następuje uniesienie , wygładzenie ust, poprawa kształtu ust. Na pełen efekt zwykle  należy poczekać kilka dni. Przez pierwsze 2-3 po zabiegu usta mogą być nieco opuchnięte.

 

Więcej znajdziesz na stronie: http://sthetic.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/