Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Mężczyzna » Lekarze dla mężczyzn - do kogo warto się udać?

Lekarze dla mężczyzn - do kogo warto się udać?

Lekarze dla mężczyzn - do kogo warto się udać?
+

Wielu lekarzy specjalistów zajmuje się wyłącznie leczeniem mężczyzn. Ci ostatni jednak nie zawsze są chętni do korzystania z ich usług. Dowiedz się, jakich specjalistów warto odwiedzać w razie wystąpienia niepokojących objawów.

Mężczyźni zdecydowanie rzadziej korzystają z usług lekarzy specjalistów niż kobiety. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne. Zdaje się, że jedną z nich jest brak czasu i zwykłe lenistwo. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, powstaje coraz większa liczba klinik, gdzie szybko i starannie wykonamy podstawowe badania, nie tracąc przy tym wiele czasu.


Specjalista Radiolog

Lekarz radiolog zajmuje się wykonywaniem badań narządów wewnętrznych człowieka przy użyciu promieniowania rentgenowskiego. W przypadku mężczyzn wykonywane są badania: prostaty, jamy brzusznej, stawów i inne. Obrazowanie radiologiczne jest nowoczesną i niezwykle skuteczną metodą w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób. Nowoczesna pracownia USG jest wyposazona w specjalistyczny sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie tego typu badań. Mężczyźni w razie pojawienia się niepokojących objawów mogą bezboleśnie dokonać badania radiologicznego i poznać przyczyny choroby.


Endokrynolog

Endokrynolog bada stężenie określonych hormonów. Na podstawie rozmowy z pacjentem opracowuje historię problemów z gruczołami dokrewnymi w rodzinie pacjenta. Taka wiedza jest ważna w diagnozowaniu oraz wskazywaniu najodpowiedniejszych form leczenia. Gruczoły wydzielania wewnętrznego pełnią ważną funkcję w utrzymaniu równowagi wewnątrz organizmu. Do tej grupy należą między innymi przysadka mózgowa, tarczyca, jajniki oraz jądra. Każdy z tych gruczołów odpowiada za produkcję określonych hormonów oraz ich wydzielanie do układu krążenia. Wraz z krwią substancje te transportowane są do innych części organizmu, wywierając wpływ na jego funkcjonowanie. Warto przy okazji zauważyć, że hormony mają ogromny wpływ na jakość oraz długość życia, o czym poucza nas nie tylko endokrynologia, ale również współczesna medycyna. Zakres leczenia przez Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu związany z endokrynologią poznamy tutaj. Na podanej stronie internetowej uzyskamy ponadto wiele informacji na temat tej placówki i dowiemy się, w jakich sytuacjach możemy szukać tam pomocy medycznej.

Specjaliści USG czy endokrynologii są lekarzami rozchwytywanymi. Do tych najlepszych warto umawiać się z wyprzedzeniem. Najlepiej od razu, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki choroby. Im szybsza reakcja, tym większa szansa na zdrowe życie.