Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Mężczyzna » Obniżona płodność u mężczyzn – jak temu zapobiegać?

Obniżona płodność u mężczyzn – jak temu zapobiegać?

Obniżona płodność u mężczyzn – jak temu zapobiegać?
+
Tagi:

Czy się do tego przyznają czy nie większość Panów pragnie pójść przez życie według schematu głoszącego, że mężczyzna powinien posadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna.

Trafienie z płcią dziecka w tym wypadku to najmniejszy problem, bo okazuje się, że z roku na rok coraz większej ilości osób w ogóle nie udaje się sprowadzić na świat upragnionego potomka. Wina może leżeć także po stronie niespełnionego przyszłego ojca.

Liczy się ilość i jakość

Na początek powiedzmy sobie ile plemników potrzebnych jest aby mogło dojść do zapłodnienia. No właśnie aby wygrać bitwę trzeba wysłać uzbrojone wojsko do walki. Tu w liczbie 20 milionów plemników w jednym mililitrze ejakulatu. Dodatkowo muszą on poruszać się w określony sposób. Jednym słowem muszą to być jednostki specjalne creme de la creme.

Z czego może wynikać obniżona płodność?

Niestety Panowie prowadzą coraz mniej higieniczny tryb życia i dorabiają się brzuszka w młodym wieku. Zaczynają być coraz bardziej niemrawi, a wraz z nimi ich plemniki. Jednak nie tylko o odżywianie i brak ruchu tu chodzi. W grę wchodzą również używki, stres, przegrzewanie jąder, brak odpowiedniej ilości snu

Chcesz zostać ojcem?

Dbaj o siebie. Ruszaj się, rzuć papierosy i inne używki. Nie spędzaj wolnego czasu z laptopem na kolanach i nie noś przyciasnych spodni, podobnie jak komórki w kieszeniach. Daj swoim jądrom oddychać, tak aby bez problemu wyprodukowały dla Ciebie materiał genetyczny, który przekażesz dalej. Zacznij się zdrowo odżywiać ogranicz cukry i sól. Zadbaj o właściwe witaminy i minerały w tym szczególnie cynk i witaminy z grupy B. Jeśli już wiesz, że przychodzi Ci zmagać się z tym problemem ogranicz liczbę wytrysków. Kochaj się z głową. Codzienny seks niczego nie zmieni na lepsze. Za to Ty zachowuj to co najlepsze na okres owulacji. Nawet jeśli nie uda Ci się trafić w punkt, a Twoje plemniki są żywotne masz szansę powołać na świat córkę, która stanie się przecież oczkiem w głowie tatusia. Jeśli umiejętnie zsynchronizujecie z partnerką zegarki biologiczne, Twoje szanse na męskiego potomka i dziedzica nazwiska rosną.