Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Akupunktura: czy przynosi efekty?

Akupunktura: czy przynosi efekty?

Akupunktura: czy przynosi efekty?
+
Tagi:

Cierpisz na dolegliwości bólowe? Farmakoterapia Ci nie pomaga? Wypróbuj akupunkturę.

Akupunktura to jedna z najstarszych metod leczniczych. Polega na nakłuwaniu ciała igłami. Nie trzeba jednak obawiać się bólu – są one bardzo cienkie, niewiele grubsze od włosa. Wykwalifikowany specjalista potrafi zlokalizować takie miejsca na skórze, które można nakłuwać bez narażania pacjenta na jakikolwiek dyskomfort. Co można leczyć akupunkturą i kiedy należy zdecydować się na zabieg? O tym piszemy poniżej.

 

Akupunktura: zastosowania

Akupunktura pomaga w zwalczaniu wielu różnych dolegliwości. Najczęściej stosuje się ją w leczeniu schorzeń kręgosłupa, przewodu pokarmowego, chorób neurologicznych, depresji, nerwic, ostrego i przewlekłego bólu mięśni, zapaleń i zwyrodnień stawów, urazów sportowych, zespołu bolesnego barku, niedowładów, porażenia nerwu twarzowego, tarczycy, przewlekłych zapaleń i nieżytów nosa oraz otyłości.

 

Czy akupunktura jest skuteczna?

Statystyki potwierdzają, że akupunktura istotnie przynosi trwałe efekty i przyczynia się do poprawy zdrowia oraz ogólnej kondycji fizycznej. Stanowi doskonałe uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Zasada działania akupunktury jest bardzo prosta. Nakłucia wywołują w ciele impulsy nerwowe, które przesyłane są do mózgu, a stamtąd do narządu poddawanego leczeniu. Dzięki temu naczynia krwionośne się rozszerzają, co z kolei wpływa dodatnio na krążenie (krew jest bardziej dotleniona, szkodliwe produkty przemiany materii są wydalane z organizmu). Ze względu na swoje prozdrowotne właściwości akupunktura jako metoda lecznicza znajduje uznanie w środowiskach zawodowych lekarzy i naukowców.

 

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Ilość zabiegów zależy od indywidualnego przypadku; od wieku, płci, stanu zdrowia itd. Przyjmuje się jednak, że niezależnie od różnych zmiennych należy wykonać co najmniej dziesięć zabiegów. Im wcześniej chory zdecyduje się na leczenie akupunkturą, tym szybciej wyzdrowieje i wróci do formy.

 

Akupunktura to remedium na wiele schorzeń i dolegliwości bólowych. Jeśli jeszcze nie próbowałeś leczyć się w ten sposób, skonsultuj się ze swoim lekarzem i zapytaj go o zdanie w tej kwestii. Nakłuwanie ciała igłami okazuje się często o wiele skuteczniejsze niż farmakoterapia. W wielu polskich miastach można znaleźć specjalistów wykorzystujących w swojej praktyce lekarskiej tę właśnie metodę leczniczą. Zwłaszcza akupunktura w Warszawie cieszy się dużym powodzeniem.