Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Choroba nowotworowa – szybka diagnoza i leczenie w Niemczech

Choroba nowotworowa – szybka diagnoza i leczenie w Niemczech

Choroba nowotworowa – szybka diagnoza i leczenie w Niemczech
+
Tagi:

Nie jest tajemnicą, że opieka medyczna w Niemczech stoi na wyższym poziomie niż w Polsce. Dlatego coraz więcej osób chorych na raka korzysta z pomocy niemieckich specjalistów.

Leczenie raka w Niemczech

Choroba nowotworowa jest obecnie drugą najczęstszą przyczyną zgonów. Mimo zawrotnego postępu medycyny w ostatnich dziesięcioleciach wciąż jesteśmy wobec niej bezradni. Środki, którymi dysponujemy, przeciwdziałają co najwyżej rozwojowi choroby, ale z reguły nie leczą jej całkowicie. Jak się jednak okazuje, można z rakiem walczyć mniej lub bardziej skutecznie, zależnie od miejsca zamieszkania. O wadach polskiego systemu opieki medycznej nie trzeba się tu rozpisywać, są one bowiem powszechnie znane. Z uwagi na te niedoskonałości część chorych decyduje się skorzystać z usług medycznych naszych zagranicznych sąsiadów. Niemcy mają dostęp do ulepszonych programów wczesnego wykrywania nowotworów i do bardziej zaawansowanych terapii.

 

Jak walczyć z rakiem?

Im wcześniej nowotwór zostanie wykryty, tym bardziej skuteczne okażą się zastosowane przeciwśrodki. Uważa się, że nowotwory wykryte w przedinwazyjnym stadium rozwoju można całkowicie wyleczyć. Problem polega na tym, że większość chorych korzysta z pomocy medycznej dopiero w przypadku wystąpienia jednoznacznych objawów, które wskazują już na bardziej zaawansowane stadium. Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie badań profilaktycznych co jakiś czas. Mężczyźni, którzy ukończyli czterdziesty rok życia, powinni badać się pod kątem ewentualnego pojawienia się nowotworu w gruczole krokowym. Kobiety szczególną uwagę powinny zwracać na ewentualne zmiany chorobowe w piersiach. Osobom palącym zaleca się co roku robić RTG klatki piersiowej – badanie to pozwala wykryć raka płuc. Warto też mniej więcej co 2 lata wykonać USG jamy brzusznej.

 

Diagnoza i leczenie raka w Niemczech to sposób na ominięcie niedogodności związanych z korzystaniem z pomocy polskiego systemu opieki medycznej. Do naszych zachodnich sąsiadów nie jest daleko, każdego dnia z różnych województw kursują busy do Niemiec - szczególnie uprzywilejowane pod tym względem jest województwo pomorskie. Przewozy do Niemiec oferuje m. in. ciesząca się znaczną renomą firma Beata Bus.