Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Czego nie powie Ci lekarz, czyli czytaj i dowiedz się sam!

Czego nie powie Ci lekarz, czyli czytaj i dowiedz się sam!

Czego nie powie Ci lekarz, czyli czytaj i dowiedz się sam!
+
Tagi:

Wcale nie musisz być lekarzem, aby mieć wiedzę dotyczącą różnych ludzkich chorób. Szeroki wybór literatury medycznej sprawia, że odnośne informacje możesz zgłębiać we własnym zakresie. Dzięki temu nie zbagatelizujesz niepokojących objawów – nawet jeśli lekarz nie zwróci na nie uwagi.

Warto sięgać po literaturę medyczną – nie po to, aby leczyć się na własną rękę. Wiedza z tego zakresu jest ważna, ponieważ świadomość dotycząca prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wpływu niektórych chorób na ustrój pozwala być zapobiegliwym. Wraz z internetową księgarnią Livro.pl przygotowaliśmy zestawienie książek medycznych, po które warto sięgnąć. To zaledwie kilka ciekawych pozycji wydawniczych – więcej na http://livro.pl/ksiazki/nauki-scisle-medycyna.html.

 

Anatomia i fizjologia człowieka – Michajlik Aleksander, Ramotowski Witold

Znajomość anatomii i fizjologii człowieka to podstawa. Książka zawiera najważniejsze informacje z tego zakresu, które zostały uaktualnione zgodnie z obowiązującą wiedzą. Dodatkowym walorem jest duża liczba rycin, dzięki którym pogłębianie informacji jest przystępniejsze.

 

Terapia kręgosłupa. Diagnoza, ćwiczenia, leczenie – Kemnitz Hans

Wiele osób uskarża się na bóle kręgosłupa, które są spowodowane różnymi przyczynami. By je zidentyfikować, poznać ich specyfikę, a także złagodzić dolegliwości - warto sięgnąć po tę pozycję wydawniczą.

 

Choroba Huntingtona – Quarrell Oliver

Choroba Huntingtona jest chorobą genetyczną, która przyczynia się do niszczenia komórek mózgowych. Autor ujmuje problem wieloaspektowo. Informacje zawarte w tej książce pomogą zrozumieć istotę schorzenia, a także będą wskazówką co do dalszego postępowania z pacjentem.  Szczególnie polecana dla rodzin osób dotkniętych tą chorobą. 

 

Porady lekarza rodzinnego. Dziecko – opracowanie zbiorowe

To świetna książka dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi. Można w niej znaleźć wiele praktycznych informacji: począwszy od wskazówek dotyczących opieki domowej, poprzez schematy żywieniowe, a skończywszy na opisie chorób i kalendarzu szczepień.

Pamiętaj, że żadna książka medyczna nie jest w stanie zastąpić wizyty lekarskiej. Poradniki mogą być jedynie merytorycznym wsparciem – diagnozę zawsze musi postawić specjalista i tylko on może podejmować dalsze decyzje dotyczące leczenia.