Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Dbaj o swój układ trawienny

Dbaj o swój układ trawienny

Dbaj o swój układ trawienny
+

Układ trawienny mamy jeden, jedyny na całe życie. I nie, niestety nie jest to układ, który jest w stanie się zregenerować jak to jest między innymi w przypadku wątroby. Warto zatem myśleć o nim, dbać o niego i nie stwarzać mu nadto problemów.

Oczywiście, nie ma także co sobie odmawiać uciech naszego życia. Aby połączyć jedno z drugim, najprostszym sposobem jest pomaganie naszemu układowi trawiennemu, generalnie głównie żołądkowi i jelitom w codziennej pracy. Jak tego dokonać?

Naturalne probiotyki.

Probiotyki to nie jest nic innego, jak dostarczane doustnie wyselekcjonowane kultury bakterii i drożdży (najczęściej bakterie kwasu mlekowego), których bezpośrednim zadaniem jest korzystny wpływ na działanie przewodu pokarmowego i stworzenie przyjaznej flory bakteryjnej, niezbędnej dla skutecznego działania. Naturalne probiotyki są o tyle korzystne, iż jak sama nazwa wskazuje - są naturalne. Nie ma tutaj chemicznych związków, sztucznie wspomagających nasz organizm. Spotkamy natomiast same naturalne składniki, bakterie bądź drożdże, które mają za zadanie wspomóc nasz układ trawienny - tak jak to wyżej zostało opisane.

Probiotyki a czynniki biolecznicze.

Czynnik bioleczniczy to nowe określenie, które nie zostało jeszcze usystematyzowane i wprowadzone na stałe do obiegu medycznego. Generalnie dla zasady, ma działać to w taki sposób, iż probiotyk, który będzie stosowany podczas badań naukowych i jego skuteczność zostanie bezwzględnie udowodniona, wówczas ma przyjmować miano czynnika bioleczniczego. Nie oznacza to jednak, że probiotyki jako takie, obecnie dostępne na rynku farmaceutycznym jak i suplementacji diety nie są skuteczne. jest to dopiero nowa inicjatywa, która zaczyna się rozwijać, a czy przyjmie się na stałe - okaże się dopiero zapewne za kilka dobrych lat. Na chwile obecną mamy dostępną szeroką gamę probiotyków naturalnych (w ofercie wielu sklepów, między innymi biowitalni.pl), które przeszły testy medyczne i są dopuszczone oczywiście do sprzedaży. Spotykają się one także z wieloma pozytywnymi opiniami jak i opisami doświadczeń z nimi związanych. Najczęściej powtarzające sie oceny, wskazują na znaczną poprawę metabolizmu organizmu jak i wpływ na poprawienie procesu trawienia i zmniejszenie z dolegliwościami, które mogą mu towarzyszyć.