Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Jak dopasować oprawki okularów do kształtu twarzy?

Jak dopasować oprawki okularów do kształtu twarzy?

Jak dopasować oprawki okularów do kształtu twarzy?
+
Tagi:

Nie musisz nosić okularów? To nic nie szkodzi, bo możesz, a nawet powinieneś! Okulary w ostatnich latach stały się hitem modowym, a to za sprawą oprawek. Oprawki okularów trzeba jednak odpowiednio dobrać. Niech kształtem pasują do kształtu głowy, a kolorem do koloru włosów.

Okulary – aparat korekcyjny oraz element stylizacyjny

Przez stulecia okulary uchodziły za aparat korekcyjny (sprawdź okulary korekcyjne). Pomagały lepiej widzieć przy takich schorzeniach jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy presbiopia. Ich rola dziś się nie zmieniła, ale pojawiła się też druga, zupełnie inna. Okulary stały się elementem stylizacyjnym pomagającym w kreowaniu wizerunku.

 

Oprawki – popularny element okularów

Okulary kreują wizerunek nie tyle za sprawą szkieł, ile za sprawą oprawek. Ich wpływ na Twój look może być korzystny lub nie - w zależności od tego, czy dobierzesz odpowiedni kształt i kolor.

 

Jak dopasować oprawki okularów do twarzy?

Wybór oprawek powinien być uzależniony od koloru włosów i oczu, a także od cery. Osoby z włosami ciemnymi powinny nosić oprawki czarne, czerwone, białe lub szare; z włosami rudymi - czarne, czerwone, żółte lub niebieskie; z włosami siwymi - czarne, czerwone, białe lub różowe; natomiast osoby z włosami blond powinny nosić oprawki czarne, czerwone, żółte lub zielone. Inaczej sprawa wygląda z kształtami oprawek. Te wybiera się w zależności od kształtu twarzy.

 

Twarz okrągła

Osoby z twarzą okrągłą potrzebują wydłużenia i zgeometryzowania. Sprawdzają się u nich oprawki kwadratowe i prostokątne. Takie osoby nie powinny stawiać na okulary okrągłe i owalne.

 

Twarz owalna

Osoby z twarzą owalną należą do wielkich szczęściarzy. Fantastycznie wyglądają w każdym rodzaju oprawek. Z tego powodu powinny nosić okulary i unikać soczewek kontaktowych.

 

Twarz kwadratowa

Osoby z twarzą kwadratową potrzebują wydłużenia i zaokrąglenia. Sprawdzają się u nich oprawki okrągłe i kwadratowe. W żadnym wypadku takie osoby nie powinny decydować się na okulary kwadratowe i prostokątne.

 

Twarz prostokątna

Osoby z twarzą prostokątną potrzebują poszerzenia i zaokrąglenia. Nie powinny stawiać na okulary kwadratowe. Sprawdzają się u nich oprawki okrągłe.

 

Twarz trójkątna

Osoby z twarzą trójkątną potrzebują poszerzenia góry głowy. Dobrze wyglądają w oprawkach okrągłych i owalnych. Zły wybór w ich przypadku to okulary kwadratowe.

 

Twarz odwrócenie trójkątna

Osoby z twarzą odwrócenie trójkątną potrzebują poszerzenia dołu głowy. Dobrze wyglądają w oprawkach okrągłych. Zły wybór w ich przypadku to okulary kwadratowe.

 

Podsumowanie

Nie toczmy batalii z naturą. Żyjmy z nią w symbiozie. Każdy z nas ma w sobie piękno, trzeba je tylko podkreślić dzięki właściwej stylizacji. Na przykład przez właściwy wybór oprawek okularów.