Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Jaki kurs masażu wybrać ?

Jaki kurs masażu wybrać ?

Jaki kurs masażu wybrać ?
+
Tagi:

Placówki, które oferują kursy masażu, stają się coraz bardziej liczne. Nie oznacza to jednak, że każda z nich jest godna zaufania i dobrze przygotuje nas do wykonywania zawodu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu dla siebie.

 

Określ swoje potrzeby

Chcesz wybrać się na kurs masażu? Super! Wykonywanie tego zawodu jest bardzo satysfakcjonujące i często wiąże się z naprawdę dobrymi zarobkami. Jeśli jednak chcesz mieć ze szkolenia jak najlepszy pożytek, najpierw zadaj sobie dwa ważne pytania: co tak naprawdę chciałbym robić po kursie i jaki rodzaj masażu mnie najbardziej interesuje? Technik masażu istnieje przecież bardzo wiele: możesz uczyć się masażu klasycznego, ajuwerdyjskiego, terapii manualnej lub masaży orientalnych. Jeśli chciałbyś pracować z osobami, które cierpią z powodu nadmiernego napięcia mięśni i niewłaściwego krążenia - wybierz kurs masażu klasycznego. Jeżeli natomiast pociągają Cię bardziej “egzotyczne” techniki - wybierz kurs masażu ajuwerdyjskiego, tajskiego lub lomi-lomi. Oczywiście, przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze byłoby skonsultować się ze swoim pracodawcą lub wspólnikiem - wtedy najlepiej określicie potrzeby i gusta waszych klientów.

 

Podążać śladami mistrzów

Niezwykle ważny jest także wybór placówki, w której będziemy zgłębiać tajniki sztuki masażu - w końcu każdy z nas chce zdobyć jak najwięcej przydatnej wiedzy. Istotne, aby w danej szkole wykładowcami były osoby, które mają zarówno wystarczającą wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne. Kurs powinien także posiadać Akredytację Kuratorium Oświaty - wówczas otrzymany certyfikat będzie uprawniał Cię do wykonywania zawodu masażysty. Jeśli dana szkoła posiada także sklep, w którym można zakupić niezbędne do wykonywania masażu akcesoria, to jest to dodatkowy atut - w końcu odpowiednie wyposażenie gabinetu również jest szalenie istotne! Zwróć także uwagę na to, gdzie odbywa się szkolenie - jeśli jest to mała, duszna sala szkoleniowa, to raczej nie będziesz czuł się tam dobrze. W przypadku Akademii Masażu “Karuna” kursy odbywają się w malowniczych Borach Tucholskich - dzięki temu będziesz mógł nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale także poczuć się komfortowo i samemu się zrelaksować.