Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Kiedy można zastosować terapię hiperbaryczną?

Kiedy można zastosować terapię hiperbaryczną?

Kiedy można zastosować terapię hiperbaryczną?
+

Terapia hiperbaryczna jest coraz bardziej popularna w świecie medycyny. Wiele osób z niej korzysta, traktując ją jako doskonałą alternatywę dla klasycznych rozwiązań, np. obciążających organizm leków. Na co pomaga terapia hiperbaryczna? Kiedy można ją podjąć?

Duże wsparcie przy problemach neurologicznych

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju schorzenia neurologiczne. Typowe formy leczenia niestety nie pomagają. Komora hiperbaryczna może między innymi spowolnić rozwój choroby Parkinsona. Wielu osobom cierpiącym na tę trudną i męczącą w życiu codziennym przypadłóść daje to nadzieję.

Terapia hiperbaryczna pomaga również przy schorzeniach ortopedycznych. Lekarze specjaliści zalecają ją jako w przypadku ciężkich złamań kości. Tlen znajdujący się w komorze hiperbarycznej wpływa dodatnio na proces zrastania się kości. Terapia hiperbaryczna pomaga też przy gojeniu się ran.

 

Terapia hiperbaryczna na problemy układu pokarmowego

Masz problemy z układem trawiennym, pokarmowym? Doskwierają ci mdłości? Jeśli tak, komora hiperbaryczna jest właśnie dla ciebie. Pomaga ona także przy zmianach skórnych – dermatolodzy podkreślają, że w razie wystąpienia wysypki, rumienienia czy nawet młodzieńczego trądziku terapia hiperbaryczna to znakomite rozwiązanie.

Niedawno odkryto, że tlen zawarty w komorze hiperbarycznej może pomagać w leczeniu przewlekłych stanów depresyjnych oraz nerwicowych. Jest to również nierzadko ostatnia deska ratunku dla osób mających nieustanne i męczące migreny.

 

Gdzie można podjąć terapię hiperbaryczną?

Na terenie całego kraju. Jest to coraz popularniejsza forma leczenia w dziennych ośrodkach zdrowia lub też w specjalistycznych placówkach medycznych oferujących fachowe turnusy rehabilitacyjne.

Terapia hiperbaryczna znajduje się w pakiecie zabiegów oferowanych przez Klinikę Rehalibilitacyjną „Nowy Dwór”: http://www.rehabilitacjanowydwor.com/tlenoterpia/. Ośrodek ten oferuje nie tylko bogaty pakiet rehabilitacyjny, ale także możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju. Profesjonalna obsługa kliniki dba o to, aby wszyscy pacjenci czuli się w czasie pobytu naprawdę komfortowo. Służą oni fachowym wsparciem – zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Pracownikami Kliniki Rehabilitacyjnej „Nowy Dwór” są osoby z wieloletnim doświadczeniem medycznym oraz niezbędną wiedzą.