Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?

Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?

Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?
+
Tagi:

Coraz więcej osób ma poważne problemy zdrowotne. Klasyczna medycyna zawodzi – nie chcemy przecież na każdą dolegliwość brać garści tabletek. Na szczęście bardzo popularna w naszym kraju stała się tlenoterapia hiperbaryczna. Na czym ona polega?

Ogólnie rzecz ujmując, tlenoterapia hiperbaryczna polega na dostarczeniu organizmowi tlenu poprzez zwiększenie ciśnienia w specjalnej komorze hiperbarycznej. W warunkach poza komorą w 1l surowicy krwi rozpuszczonych jest 3 ml tlenu. Oddychanie 100-procentowym tlenem w obszarze komory prowadzi do wzrostu ilości tlenu aż do ok. 50 ml/l. Brzmi zawile i niejasno? Być może, gwarantujemy jednak, że komora hiperbaryczna to samo zdrowie.

Warto w tym miejscu podkreślić, że tlen w komorze hiperbarycznej przenika nie tylko do krwinek czerwonych pacjenta, ale również do układu limfatycznego, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz osocza. Skutkuje to tym, że ciało pacjenta w krótkim czasie i bez wysiłku odnosi korzyści. Tego efektu nie daje żadna inna terapia. Tlen dociera do komórek, do których często nie dochodzi w normalnych warunkach. Polepsza to ukrwienie i przepływ krwi.

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Nie niesie ze sobą żadnego ryzyka – jest też bezbolesny. Terapia hiperbaryczna to powrót do natury – leczenie bez chemii, bez inwestowania w drogie leki, które z jednej strony może i pomagają, ale też bardzo obciążają organizm. Pacjent podczas zabiegu może się zrelaksować: poczytać książkę, przejrzeć gazetę, obejrzeć film.

Gdzie można podjąć tego rodzaju terapię? M. in. w Klinice „Nowy Dwór”: http://www.rehabilitacjanowydwor.com/tlenoterpia/ Jest to nowoczesna placówka. Jej pracownicy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Każdy pacjent w tym ośrodku jest traktowany indywidualnie. Przed rozpoczęciem kompleksowej terapii grupa lekarzy przeprowadza profesjonalny wywiad zdrowotny z pacjentem. Przy dopasowywaniu form leczenia bardzo istotny jest stan zdrowia pacjenta, przebyte przez niego dotychczas choroby, styl życia, charakter pracy. Jeśli lekarz nie jest pewny, czy może zastosować konkretny zabieg, zleca dodatkowe badania. W Klinice „Nowy Dwór” personel ma do dyspozycji najlepszy sprzęt. Dodatkowym atutem jest miła, cicha okolica, sprzyjająca wypoczynkowi.