Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Problemy z zajściem w ciążę – skąd się biorą?

Problemy z zajściem w ciążę – skąd się biorą?

Problemy z zajściem w ciążę – skąd się biorą?
+
Tagi:

Co jest przyczyną problemów z zajściem w ciążę? Kiedy należy się zwrócić do lekarza?

„Wina” może leżeć po stronie mężczyzny, kobiety lub obojga partnerów. Jeśli para bezskutecznie stara się o dziecko przez rok, odbywając regularne i prawidłowe stosunki, jest to sygnał, że należy zgłosić się do specjalisty. Najważniejsze jest rozpoznanie przyczyny problemu. Dzięki trafnej diagnozie będzie można podjąć odpowiednie działania lecznicze.

 

Niepłodność u mężczyzn

Najłatwiej ustalić przyczynę niepłodności u mężczyzn. Powodem mogą być np. żylaki powrózka, łatwo wykrywalne w ramach badań palpacyjnych (polegających na wyczuwaniu żylaków palcami). Żylaki zwiększają ciepłotę ciała w określonych miejscach, a w zbyt wysokiej temperaturze plemniki obumierają lub są mało ruchliwe, przez co nie mogą zapłodnić komórki jajowej. Rozwiązaniem może być operacja: podczas zabiegu żylaki zostaną usunięte, a problem zniknie.

Przyczyną może być też niski poziom testosteronu. Łatwo go jednak zwiększyć – poprzez zażywanie tego hormonu w tabletkach lub w zastrzykach, ewentualnie przez wykorzystanie innych leków, takich jak antyestrogeny lub analogi GnRH.

 

Niepłodność u kobiet

U pań duży wpływ na płodność ma wiek: po trzydziestym piątym roku życia kobiecie coraz trudniej zajść w ciążę. W razie problemów można jednak stymulować owulację poprzez zastosowanie odpowiednich leków. Należy jednak pamiętać, że im bardziej zaawansowany wiek matki, tym większe ryzyko wad genetycznych u dziecka. Do najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet należą zaburzenia hormonalne, Infekcje i stany pozapalne oraz endometrioza – choroba polegająca na niewłaściwym usytuowaniu śluzówki macicy.

 

Leczenie w Niemczech

Masz problemy z płodnością? Zgłoś się koniecznie do specjalisty. W Polsce leczenie może być utrudnione, ze względu na liczne niedoskonałości naszego systemu opieki zdrowotnej, ale już np. w Niemczech łatwiej o skuteczną terapię. Martwisz się o dojazd? Na terenie naszego kraju działa wiele firm transportowych, które zawiozą Cię na miejsce w komfortowych warunkach za niewielką cenę. Przewóz osób oferuje np. firma Beata Bus.