Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Sprzęt pomocniczy dla seniorów – co warto kupić?

Sprzęt pomocniczy dla seniorów – co warto kupić?

Sprzęt pomocniczy dla seniorów – co warto kupić?
+

Aby ułatwić osobom starszym codzienne funkcjonowanie, zdecyduj się na zakup sprzętu pomocniczego. Dzięki praktycznym urządzeniom i akcesoriom seniorzy poradzą sobie z czynnościami, które mogły do tej pory sprawiać im kłopot. Poznaj sprzęty, które warto kupić.

Uchwyty łazienkowe

Przede wszystkim należy rozważyć zakup solidnych uchwytów łazienkowych. Dzięki nim wstawanie i siadanie okaże się znacznie łatwiejsze. Tego typu akcesoria docenią głównie osoby mające problemy z poruszaniem się bądź trudności z utrzymaniem równowagi. Uchwyty powinno się zamontować w pobliżu toalety, przy wannie lub prysznicu i obok umywalki. Przed montażem upewnij się, że akcesoria wytrzymają duże obciążenie.

 

Materace rehabilitacyjne

W przypadku seniorów, którzy przez chorobę, uraz albo niepełnosprawność są czasowo lub trwale unieruchomieni, bardzo przydatnymi nabytkami okażą się materace rehabilitacyjne. Pozwolą one skutecznie zadbać o komfort osób starszych. Zapewnią im też odpowiedni wypoczynek. Jeśli w sypialni seniora już znajduje się łóżko rehabilitacyjne, materac przeciwodleżynowy stanie się jego doskonałym uzupełnieniem. Specjalna konstrukcja gwarantuje świetną wentylację między meblem a ciałem osoby starszej. Zapobiega to powstawaniu odleżyn – bolesnych i trudno gojących się ran na skórze. Sprężystość materaca sprawi, że doskonale dopasuje się on do krzywizn anatomicznych ludzkiej sylwetki. Zredukuje także uciski i zapewni wygodę. Wszystkie te aspekty są bardzo ważne w przypadku osób spędzających większość czasu w łóżku. Materace rehabilitacyjne, w tym doskonałe materace przeciwodleżynowe, znajdziesz na stronie https://gamareha.pl/64-materace. Każdy model wykonano z najlepszych materiałów, z dbałością o komfort i funkcjonalność.

 

Podnośniki

Uchwyty i materace antyodleżynowe to nie jedyne przykłady sprzętu pomocniczego dla seniorów. Z myślą o zdrowiu i wygodzie osób starszych warto nabyć podnośniki. Ułatwią one transport niepełnosprawnego albo czasowo unieruchomionego podopiecznego. Podnośniki są w pełni elektryczne. Dzięki temu opieka nad seniorami staje się znacznie łatwiejsza.

 

Lampka do łóżka rehabilitacyjnego

Jeśli osoba starsza korzysta już ze specjalistycznego łóżka, przydatne będą nie tylko materace rehabilitacyjne czy przeciwodleżynowe. Nieodzownym akcesorium stanie się też specjalne lampa. Zapewni ona oświetlenie umożliwiające wykonywanie czynności w ciemności – np. czytanie książek czy korzystanie z komputera. Lampka ma diody LED oraz regulację mocy, charakteryzuje się niewielkim poborem prądu, co stanowi jej dodatkowy atut.

 

Taborety wannowe i prysznicowe

Krzesełko pod prysznic poleca się seniorom, dla których kąpiel pod prysznicem jest trudna z powodu obniżonej sprawności fizycznej. Taboret wyróżnia się wytrzymałością i zapewnia komfort w czasie zabiegów higienicznych. Krzesełko zaprojektowano tak, by można było regulować jego wysokość. Ponadto na zakończeniach nóżek taboretu zastosowano antypoślizgowe nakładki zapobiegające upadkom. Krzesełko ma także otwory ułatwiające odpływ wody. Taboret waży niewiele, dlatego można bez problemu wstawiać go do kabiny prysznicowej czy wanny.

 

Wymienione sprzęty pomocnicze, takie jak krzesełka wannowe, materace przeciwodleżynowe czy uchwyty, ułatwią samodzielne funkcjonowanie osobom starszym i niepełnosprawnym. Zapewnią też komfort i bezpieczeństwo, dlatego warto wyposażyć mieszkania seniorów w te praktyczne akcesoria.