Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Stres – czy szkodzi naszej urodzie?

Stres – czy szkodzi naszej urodzie?

Stres – czy szkodzi  naszej urodzie?
+
Tagi:

Szybkie tempo życia, nawał obowiązków, ciągły brak czasu… To wszystko sprawia, że stres przejmuje nad nami kontrolę. Jego nadmiar wpływa źle nie tylko na zdrowie, ale także urodę. Jeśli zaczynają wypadać ci włosy, łamać się paznokcie, a skóra staje się szara, może to być znak, że czas odpocząć!

Czym jest stres?

Jest to reakcja organizmu, która tworzy się wtedy, gdy obawiamy się, że nie podołamy obowiązkom, temu, co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Objawia się on poceniem i drżeniem rąk, bólem brzucha, szybszym biciem serca. Jeżeli odczuwamy lekki stres, często ma on działanie pozytywne i motywuje nas do działania. Zdarza się jednak,  że jest on tak silny i długotrwały, że tracimy energię, czujemy się zmęczeni i przestajemy wierzyć w siebie.

Problemy z cerą

Skutki stresu są widoczne zwłaszcza na naszej twarzy. Cera robi się sucha i szara, traci swój naturalny blask. Zaczyna jej brakować jędrności. Nasza skóra jest także bardziej narażona na powstawanie zmian trądzikowych, wyprysków, zaskórników, ponieważ traci odporność. Wciąż wyglądamy na zmęczonych, co może być także związane z bezsennością, która często jest rezultatem stresu. Nasze oczy są czerwone, podkrążone, powstają pod nimi ciemne podkówki.

Coraz rzadsze włosy

Włosy też wiele tracą pod wpływem stresu. W zależności od naszych predyspozycji mogą się zacząć przesuszać lub przetłuszczać. Tracą swoją gładkość, blask, końcówki zaczynają się rozdwajać. Najczęściej jednak wypadają w zmożonej ilości, stają się rzadkie i nie wyglądają najlepiej. Zobacz, co jeszcze szkodzi naszym włosom.

Słabe paznokcie

Łamliwe, rozdwajające się paznokcie – to także skutek stresu. Oprócz tego, niektórzy z nas pod jego wpływem zaczynają je obgryzać razem ze skórkami, co sprawia, że wygląd naszych dłoni pozostawia wiele do życzenia. Paznokcie stają się osłabione i ciężko jest nam je zapuścić.

Wahania wagi

Stres często prowadzi również do nagłego spadku lub wzrostu kilogramów. Wiele osób ma tendencję do zajadania negatywnych emocji, co przekłada się na naszą wagę i przybywa nam nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Inni zaś, w stresie nie mają apetytu, co może prowadzić do niedowagi.

Jak walczyć ze stresem?

Przede wszystkim musimy znaleźć czas na odpoczynek, sen, drobne przyjemności. Pomogą nam także ćwiczenia oddechowe i zdrowa dieta. Zadbajmy o swój wygląd, poprzez różne zabiegi kosmetyczne. Wizyta w salonie piękności to świetny pomysł na relaks!