Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Studiowanie medycyny na Słowacji - ważne informacje

Studiowanie medycyny na Słowacji - ważne informacje

Studiowanie medycyny na Słowacji - ważne informacje
+

Od dziecka chciałeś zostać lekarzem lub dentystą? Robisz wszystko, by dostać się na wymarzone studia, ale nie wiesz, którą uczelnię wybrać? Jeżeli udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi na to pytanie, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na ofertę studiów medycznych na Słowacji!

Medycyna to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych, ale i wymagających kierunków kształcenia. W czasie swojej edukacji będziesz musiał przecież wiele się nauczyć o zdrowiu i chorobach człowieka, o tym, jak im zapobiegać i jak skutecznie je leczyć. Z tego właśnie powodu bardzo istotne jest wybranie odpowiedniej uczelni, która dzięki bogatej i wykwalifikowanej kadrze wykładowców, będących autorytetami medycznymi, pomoże Ci osiągnąć zamierzony sukces. 

Coraz większym zainteresowaniem wśród studentów cieszą się studia medyczne na Słowacji. Wydział Lekarski w Koszycach oferuje studentom z zagranicy 2 programy studiów, obejmujące medycynę ogólną i stomatologię. Kierunki te prowadzone są w języku angielskim.

 

Jak wygląda rekrutacja na studia medyczne w Koszycach? 
   
Jeśli chcesz dostać się na wymarzony kierunek, musisz podejść do egzaminu wstępnego, który obejmuje test pisemny, składający się ze 100 pytań z dziedziny biologii i 100 pytań z chemii. Do każdego pytania jest 8 możliwych odpowiedzi, a całkowita liczba punktów do zdobycia to 800. Oczywiście wszystkie zadania pochodzą z powszechnie dostępnej bazy. 
Aby dostać się na uczelnię, musisz uzyskać ok. 70% z testu, co stanowi 555 punktów. Więcej informacji na temat rekrutacji na studia medyczne w Koszycach i Bratysławie znajdziesz na stronie http://studiaslowacja.eu/.

 

Jakie dokumenty potrzebne są do rejestracji na studia? 

Jeśli chcesz zapisać się na Wydział Lekarski w Koszycach, będziesz potrzebował: 

- wypełnionego i podpisanego dokumentu rejestracji elektronicznej, który jest dostępny na stronie Uniwersytetu Medycznego w Koszycach, 
- kopii paszportu lub dowodu osobistego,
- potwierdzenia uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości 40€,
- zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań psychicznych i fizycznych do podjęcia studiów, 
- wypełnionego załącznika wniosku. 

             
 

Program studiów i opłaty

Studia trwają 6 lat. Opłata za medycynę - za jeden rok akademicki (2 semestry) to 10500 €, za stomatologię - 11000€. Opłata powinna być uiszczona w 2 ratach. Egzamin wstępny na studia medyczne w Koszycach odbędzie się 18 sierpnia 2017.

 

Gdzie znajdę dogodne miejsce zamieszkania?

Uniwersytet Medyczny w Koszycach oferuje swoim studentom za kwotę 100€ miesięcznie miejsce w akademiku Medická lub Popradská. Na forach internetowych znajdziesz także prywatne ogłoszenia studentów medycyny, którzy chętnie wspólnie wynajmują prywatne mieszkania, co z pewnością jest ciekawą opcją do rozważenia.

Podsumowując, studia medyczne na Słowacji to ciekawa alternatywa dla naszych krajowych uczelni. Wysoki poziom kształcenia, wykwalifikowana kadra, dobre wyposażenie sal dydaktycznych oraz  odpowiednio dobrany i skuteczny program studiów, który obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, sprawiają, że studiowanie w Koszycach to doskonała inwestycja w swoją przyszłość!