Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Terapia hiperbaryczna – kto może ją podjąć?

Terapia hiperbaryczna – kto może ją podjąć?

Terapia hiperbaryczna – kto może ją podjąć?
+
Tagi:

Medycyna cały czas się rozwija i staje się coraz bardziej otwarta na niekonwencjonalne rozwiązania. Specjaliści z różnych dziedzin nieustannie szukają nowych, lepszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli naprawdę pomóc swoim pacjentom. Takim właśnie novum jest terapia hiperbaryczna.

Czasami proste rozwiązania pomagają bardziej niż tony tabletek. Do takich właśnie rozwiązań należy zdobywająca sobie coraz większą popularność terapia hiperbaryczna. Kto może i powinien ją podjąć? Jakie są rezultaty leczenia?

 

Terapia hiperbaryczna – pomoc w wielu dolegliwościach i uciążliwych schorzeniach

Terapia hiperbaryczna jest stosunkowo nowym odkryciem. Wciąż jeszcze zbyt mało ośrodków oferuje ten rodzaj terapii. Na szczęście powoli się to zmienia. Branża jest coraz bardziej otwarta na niekonwencjonalne metody, a rezultaty leczenia są coraz bardziej zadowalające. Terapia hiperbaryczna, najprościej rzecz ujmując, polega na dostarczeniu organizmowi dużej ilości tlenu. Tlen działa bardzo dobrze między innymi na niedokrwione obszary w organizmie ludzkim. Przenika on nie tylko do krwinek czerwonych chorego. Stężenie tlenu zwiększa się także  w układzie limfatycznym, płynie mózgowo-rdzeniowym oraz osoczu. Dzięki temu ciało pacjenta błyskawicznie i przede wszystkim bez wysiłku fizycznego zostaje zregenerowane. Terapie tego typu stosuje się przede wszystkim w ortopedii, neurologii, neurochirurgii.

 

Gdzie można podjąć terapię hiperbaryczną?

Terapię hiperbaryczną możemy podjąć w profesjonalnych ośrodkach leczniczych na terenie całego kraju. Jednym z nich jest Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór. Na temat stosowanej tam terapii więcej można dowiedzieć się pod linkiem:http://www.rehabilitacjanowydwor.com/tlenoterpia/. Ośrodek ten zapewnia kompleksowe zabiegi i fachową opiekę najlepszych specjalistów. Pacjenci dochodzą do zdrowia w otoczeniu zieleni i pięknej przyrody – okolica jest naprawdę wyjątkowa. Przed rozpoczęciem terapii lekarze przeprowadzają z nowym pacjentem dokładny wywiad (wszystkie informacje dotyczące jego stanu zdrowia oraz trybu życia są bardzo istotne). Następnie pacjent poddawany jest szeregowi różnych badań. Dopiero po tych wstępnych przygotowaniach można podjąć terapię hiperbaryczną.