Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Trudne leczenie żylaków

Trudne leczenie żylaków

Trudne leczenie żylaków
+
Tagi:

Żylaki to problem przede wszystkim osób starszych. Młode osoby bardzo rzadko cierpią na takie problemy. Na dolegliwości związane z żylakami mogą uskarżać się np. kobiety, które przeszły kilka ciąż.

W takim przypadku nadmiernie obciążone nogi oraz predyspozycje genetyczne mogą sprawić, że żylaki pojawią się nawet we wczesnym wieku, czyli w okresie po czterdziestym roku życia. Jednym z poważnym problemów przy żylakach jest trudność w ich leczeniu. Najczęściej stosuje się pewne metody profilaktyczne, które pozwalają na zmniejszenie negatywnych skutków żylaków. Profilaktyka ma również na celu ograniczenie dalszego rozwijania się żylaków. Jest to poważny problem w przypadku osób starszych, gdyż żylaki znacznie utrudniają chodzenie.

Żylaki mogą również prowadzić do zakażeń oraz bardzo trudno gojących się ran. Z tego względu leczenie żylaków warto podejmować w jak najwcześniejszym wieku. W ten sposób można zastosować wiele skutecznych metod leczenia, które w przyszłości ograniczą konieczność przeprowadzenia bardzo skomplikowanych operacji. Obecnie leczenie żylaków możliwe jest między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń zarówno diagnostycznych, jak też zabiegowych.

W wielu gabinetach zaczynają być stosowane lasery, które pozwalają między innymi na wzmocnienie żył. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia, gdyż nie wymaga stosowania poważnej operacji i może być realizowania w laboratorium.  Atutem takiej metody leczenia jest między innymi możliwość wykluczenia chorej żyły z obiegu krwi. W ten sposób można ograniczyć ryzyko pojawiania się ran, czy pęknięć żylaka. Zabieg takie może być ważnym elementem leczenia pacjenta, które odsuwa w czasie znacznie bardziej poważną operację. Do takich operacji można zaliczyć te, w których wymienia się chore żyły zastępując je zupełnie nowymi, sztucznymi żyłami.

Nie można zapominać, że poważna operacja zawsze powinna być ostatecznością. W ten sposób lekarze podejmują leczenie, gdyż poważna operacja bywa również niebezpieczna dla zdrowia pacjenta. Obecnie leczenie żylaków jest znacznie bardziej skuteczne również dzięki występowaniu na rynku licznych leków farmakologicznych, które pozwalają na skuteczne wydłużenie momentu, w którym uniknięcie operacji nie jest już dla pacjentów możliwe. W wielu przypadkach stosuje się silne antybiotyki w przypadku, gdy pojawia się zagrożenie pojawienia się zakażenia, które może prowadzić do gangreny. Na rynku dostępnych jest również wiele skutecznych opatrunków, które pozwalają na leczenie żylaków.