Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » Używane łóżka rehabilitacyjne - gdzie ich szukać?

Używane łóżka rehabilitacyjne - gdzie ich szukać?

Używane łóżka rehabilitacyjne - gdzie ich szukać?
+
Tagi:

Nowe łóżko rehabilitacyjne ze specjalistycznego sklepu medycznego to gwarancja jakości, ale także bardzo duży wydatek. Nie każdego pacjenta stać na taki komfort. Na szczęście można kupić tańsze łóżko używane. Powinien być to zakup przemyślany – sprawdź, gdzie znaleźć dobry sprzęt z drugiej ręki.

Łóżko rehabilitacyjne – nowe czy używane?

Cena jest tutaj czynnikiem decydującym, ale wybór między nowym a używanym sprzętem powinien być podyktowany również kilkoma innymi czynnikami. Kluczową rolę odgrywa rodzaj schorzenia pacjenta. Jeśli łóżko rehabilitacyjne będzie potrzebne na stałe lub na okres kilku miesięcy, znacznie bardziej opłaca się kupić nowy model, który na pewno posłuży przez pewien czas. Sklepy medyczne oferują regularne przeglądy techniczne i nieodpłatne serwisowanie po upływie gwarancji. Poza tym nowy sprzęt łatwiej potem sprzedać i koszt zakupu częściowo się zwraca.

W niektórych sytuacjach jednak łóżko używane wystarczy w zupełności – na przykład wtedy, gdy nie przewidujemy korzystania z niego bardzo długo czy zbyt intensywnie. Zresztą model z drugiej ręki także może sprawować się dobrze przez całe miesiące, a nawet lata.

 

Gdzie znaleźć używane łóżko rehabilitacyjne?

Podczas gdy nowych łóżek rehabilitacyjnych możemy szukać wyłącznie w sklepach z profesjonalnym wyposażeniem medycznym, używany sprzęt jest ogólnie dostępny. Często kupuje się go w komisach albo od osób prywatnych, za pośrednictwem internetowego serwisu z ogłoszeniami, na przykład Gumtree czy Olx. W tym drugim przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą. Podobnie rzecz ma się ze stronami takimi jak Allegro, gdzie również znajdziemy aukcje z używanym sprzętem medycznym.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z oferty specjalistycznych sklepów, które oprócz  nowego wyposażenia sprzedają także używane. W ten sposób możemy zaoszczędzić na sprzęcie, nie obawiając się oszustwa ze strony sprzedawcy. Dobrym wyborem są łóżka rehabilitacyjne używane w Gamareha – różne modele od sprawdzonych producentów.

Kolejna alternatywa, idealna na krótki okres użytkowania, to wypożyczalnia sprzętu medycznego. Jest tańsza nawet od zakupu z drugiej ręki. Warto skorzystać z wypożyczalni, jeśli potrzebujemy łóżka tylko chwilowo albo planujemy kupić nowy model dopiero za jakiś czas.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując używane łóżko rehabilitacyjne?

Bez względu na to, gdzie kupujemy używane łóżko rehabilitacyjne, trzeba upewnić się co do jakości sprzętu. Wyposażenie medyczne jest podstawą rehabilitacji chorego, dlatego należy zadbać o odpowiednie parametry techniczne produktu – może to mieć decydujący wpływ na zdrowie pacjenta.

Przede wszystkim trzeba uważnie obejrzeć łóżko, sprawdzając stopień zużycia. Sprzedawca powinien poinformować cię o wszystkich usterkach i śladach użytkowania. Jeśli z jakichś powodów tego nie zrobił, może nie być godny zaufania. W przypadku prywatnego ogłoszenia w internecie koniecznie należy skontaktować się z ogłoszeniodawcą i ocenić, czy oferta jest uczciwa.

Nawet kupując używany sprzęt w specjalistycznym sklepie, bądź uważny. Nie wybieraj starych modeli, choćby prezentowały się naprawdę dobrze – szybko się zużyją, a możesz mieć trudność ze znalezieniem wymiennych części lub firmy, która serwisuje taki sprzęt. Lepiej kupić łóżko, które będzie czymś pomiędzy anachronicznym meblem a ultranowoczesnym cudem techniki.

Kupno używanego łóżka rehabilitacyjnego to dobry sposób na ograniczenie wydatków, ale pamiętajmy, że cena to nie wszystko. W pierwszej kolejności należy zadbać o komfort i bezpieczeństwo chorego, dlatego łóżko powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do jego potrzeb.