Tu jesteś: Wygraj bitwę o zdrowie | Bitwaozdrowie.pl » Twoje zdrowie » W jaki sposób leczyć cerę naczynkową?

W jaki sposób leczyć cerę naczynkową?

W jaki sposób leczyć cerę naczynkową?
+
Tagi:

Rumiana twarz nie musi być oznaką zdrowia, którą chcemy codziennie oglądać w lustrze. Podobnie jak niekoniecznie entuzjastycznie musimy podchodzić do innych zaczerwienionych części naszego ciała. Z czego może wynikać takowy mankament?

Naczynka powierzchniowe

Robią czasami na złość. Najczęściej w zdrowej skórze są elastyczne obkurczają się i rozszerzają dokładnie wtedy kiedy jest to niezbędne. Bywa jednak tak, że tą wymaganą elastyczność tracą. W takich sytuacjach właśnie pojawia się niechciany rumień lub, co gorsza, pajączki. Świadczy to o tym, że naczynka pękają lub nieobkurczaną się prawidłowo.

Dlaczego ja?

Jeśli doskwiera Ci cera naczynkowa, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że za wszystko odpowiedzialne są geny. No, a jeśli nie one to na pewno hormony, a konkretnie w tym wypadku estrogen, który osłabia elastyczność naczyń krwionośnych. Panie, które stosują antykoncepcje hormonalną mogą niestety nabawić się niechcianych pajączków. Konieczność walki z nimi mogą wymusić na nas również częste wizyty na solarium lub w saunie. Podobnie zresztą jak wystawianie się na częste zmiany temperatury.

Jak leczyć?

Dobrymi kosmetykami na bazie chociażby wyciągu z kasztanowca. Ale na tym katalog możliwości nie ulega wyczerpaniu. Na szczęście. W grę wchodzą również specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, które przeważnie opierają się na efekcie koagulacji i doprowadzania tym sposobem do samoistnego obkurczania naczynka w warstwie powierzchniowej skóry.

Czym dysponujemy?

Z odsieczą mogą nam przyjść zabiegi od elektrokoagulacji do skleroterapii na niższe partie ciała, jak przykładowo okolice ud czy kostek. W zależności od naszego stanu zdrowia i zasobności portfela w grę wchodzi jeszcze laser i krioterapia. Każda z tych metod ma swoje ścisłe przeciwwskazania i katalog skutków ubocznych, które bezwzględnie należy wziąć pod uwagę. Nie należy niczego ukrywać przed lekarzem bądź kosmetyczką. W przeciwnym razie możemy mieć większe problemy zdrowotne niż wspomniane pajączki. O urodę też należy dbać z głową.